
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.9 V |
| Operating Supply Current | 700 nA |
| USB Standard | USB-C 1.1 |
| Speed Grade | Super Speed (SS) |
Stock: 3788
Distributors
pcbx
Unit Price$1.22683
Ext.Price$1.22683
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.22683 | $1.22683 |
| 10 | $1.10799 | $11.07990 |
| 25 | $1.01394 | $25.34850 |
| 50 | $0.95586 | $47.79300 |
| 100 | $0.90110 | $90.11000 |
| 300 | $0.85952 | $257.85600 |
| 500 | $0.81987 | $409.93500 |
| 1000 | $0.79509 | $795.09000 |
| 3000 | $0.76345 | $2290.35000 |
| 5000 | $0.75063 | $3753.15000 |
